Laptop ve notebooklarda en sık arıza ekran – gpu chip den kaynaklanmaktadır. Anakartın yüzeyine montajlı bu ekran chipleri temas sağladığı yüzeyde lehim topları laptop notebookların yüksek hızda ve performans odaklı çalışmasından dolayı fan sisteminin sağlıklı çalışması ve hava kanallarının daima açık bırakılması gerekmektedir.

       Ürünlerin bu şartlarda kullanılması ortam açısından uygun değilse yılda en az 1 defa fan ve termal pad kontrolü yaptırılmasında büyük yarar vardır.

       Genelde ekran chip arızaları başlangıcında ekranında çizgiler oluşur, ekrana görüntü gelmez, renkler karışır, ekranda görüntü donar, sistem çalışma esnasında belli belirsiz kapanır ise laptop notebook ekran kartı sorunu yaşıyorsunuz denilebilir. Yinede nihai karar servis merkezimizde yapılacak nihai testlerden sonra anlaşılabilmektedir.

       Arızalanan ekran chip lerini yada ekran kartınızi shuttle star BGA SP360C cihazımızla 6 ay ücret iade garantili değişimini yapmaktayız. 6 ay içinde 3 den fazla aynı arızayı çıkartması durumunda birebir verdiğiniz ücreti iade etmekteyiz.

       Ayrıca servis merkezimizde usb, ses, modem, wifi, kablosuz, harddisk, dvdrw, kart okuyucu gibi birimleri kontrol eden güney chip’i ve basit bir ifadeyle cpu ile ram ve ekran kartı arasındaki veriyi aktaran kuzey chip’inde değişimini gerçekleştirmekteyiz.

      Tüm laptop ve notebookların tamiri ve onarımı servisimizde yapılmaktadır.