Laptop ve notebook adaptör arızaları, elektriksel arızalar, batarya arızaları, yanlış bios rom dosyası yüklenmesi gibi sorunlardan kaynaklı sebepler yüzünden anakart tepkisiz bir durumda olabilir bu durumda laptop notebook üzerindeki hiçbir uyarı ışığı yanmaz. veya uyarı ışıkları yanar ama görüntü gelmez.

          Bu gibi durumlarda besleme mosfet, kontrol chip, batarya chip, gibi muhtemel birkaç arıza örneğini verdiğimiz sorunlardan birisini yada başka bir anakartsal sorun yaşıyor olabilirsiniz. Ancak yaşadığınız sorun laptop notebook un farklı bir biriminden kaynaklı olup sizi yanıltabilir.

          Bu yüzden detaylı bir analiz yapmak en doğru müdahaleyi sağlayacaktır. Aksi takdirde gereksiz yere chip rework ve değişimi gibi daha maliyetli işlemlerle karşılaşabilirsiniz.

          Firmamızda tüm teknik donanım mevcuttur. Sahip olduğumuz teknik donanım ile en doğru tespiti yapıp sizlerin onayına sunmaktayız.

          Servisimiz level 4 seviyesinde onarım yapabilmektedir. Level 4 seviyesi ile aşağıda belirtilen işlemler ve daha da fazlası yapılabilmektedir. ” Level 4 Elektronik olarak bord üzerinde her türlü işlemin şema üzerinden takip edilerek onarımın yapıldığı seviyedir.

  • a) Entegre ve Smd Parçalarının Değişimi
  • b) Osiloskop Kullanımı
  • c) Şema Kullanımı
  • d) Bga Onarım
  • e) Power Devrelerinin Analizi yapabilme “

          Bga onarımı ve chip değişimi Anakart üzerinde oluşabilicek ekran kartı ve chip problemlerinin onarımında shuttle star BGA makinesi kullanılmaktadır. Uyguladığımız ücretsiz arıza tespiti ve ücretsiz kargo hizmetimiz ile Türkiye’nin bütün bölgelerine hizmet vermekteyiz.

          Bursa Laptop Onarım merkezi Bga onarımını ve chip değişimini bga makinelerinde yaparak 6 ay ücret iade garantili sorunsuz ve kaliteli hizmet vermektedir. Tüm laptop ve notebookların tamiri ve onarımı servisimizde yapılmatadır.