Laptop Menteşe Kırılması

       Laptop ve notebooklarda menteşe kullandığımız ana unsurlardan birisidir. Üretimden kaynaklı ya da kullanıcının menteşenin sabitleme noktasını zorlaması sonucu genelde arıza oluşmaktadır. Tüm markaların menteşe çeşitleri mevcuttur. Menteşe olmayan ürün gruplarında ise menteşe kalıplama yöntemiyle hem ürününüzün kasasında oluşan malzeme kaybı giderilmekte hem de menteşe vida yatakları yapılmaktadır.

      Kırılan ve malzemesi olmayan ürünler kalıplama sistemi ile sorunu rahatlıkla çözülebilmektedir. Menteşe onarımını yaptırmadığınız durumlarda tek taraf da menteşe kırılmışsa bu sefer diğer tarafa yük fazla bineceğinden sağlam olan menteşede kırılmakta ve hem lcd kasa hem de paneliniz zarar görmektedir. Bu işlemler 6 ay garantili olarak ve takribi 1 ila 2 gün içinde teslimini gerçekleştirmekeyiz.

Laptop Klavye Değişimi ve Eksik Tuş Tamamlama

       Laptop ve notebooklarda en çok kullandığımız unsurların başında gelir. Nadir arıza çıkartırlar. Bu konuda çocuklar klavyenin en büyük meraklısıdır. Klavyenin tuşları söküldüğünde çıkan sesler çocuklarda çok büyük merak uyandırmaktadır.

       Bu da servisimize gelen klavyelerin üzerinde tuş eksikliklerine sebebiyet vermektedir. Klavyelerinizin eksik tuşları elimizdeki 200 çeşit klavye tuş stoğu ile karbon hatlarına ve alüminyum bağlantı noktalarına zarar gelmediyse tamamlanabilmektedir.

       Klavyeyi temizlemek için kesinlikle kolonyalı mendil vb. kullanılmamalıdır. Bu durum klavyenin tuşlarını parlatmakla birlikte tuşların altındaki karbon hatlarını da yok etmektedir. Bu gibi arızalarda tuşlardan ya bir kaçı basmaz ya da hiçbiri çalışmaz

       Klavyemizde dökülen sıvılar su, çay, kola, kahve vb. sorunlar daha ciddi sorunlara sebebiyet vermektedir. Bu durumlarda kesinlikle laptopun çalıştığına bakılmadan bakımdan geçirilmesi şarttır.

       Çünkü bir müddet sonra ürününüz içinde kalan sıvı bakır hatları eriterek anakartı çok zor tamir edilebilir hale getirebilir.

       Bu tip sıvı temaslarında ise laptop ve notebookların ilk açılışında bip sesini sürekli duymak ve sonrasında da kesilmesi gibi sorunlar. Klavye tuşunun sürekli basık kalması gibi sorunlar görülebilir.